Get Adobe Flash player

Ojdana Hubert Ojdana z pilotem Piotrem Owerczukiem na Mitsubishi Lancer EVO X wygrali II rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2015.

Wyprzedzili oni o 6,3s gości z Automobilklubu Królewskiego Sebastiana i Marcina Dziadosz na Honda Civic. Trzecie miejsce zajęli Michał Ruchlewicz i Błażej Gajda na Subaru Impreza GT ze stratą 11s do zwycięzcy. Aura nie rozpieszczała i lejący się cały dzień deszcz oraz chwilowo śnieg sprawił, że warunki rywalizacji załóg były bardzo trudne. Wyniesione na drogę błoto z przejazdem każdej kolejnej załogi pogarszały stan nawierzchni i kilka aut wypadło z trasy Szczęśliwie ze stratą tylko dla aut i uciekającego czasu próby sprawnościowej. Do mety nie dojechało 10 z 63 załóg. W klasach wygrali: K1 (do 1200cm ᵌ) Igor Puchowicz z Łukaszem Sztukowskim na VW Polo, K2 ( do 1600cmᵌ) Sebastian i Marcin Dziadosz, K3 (do 2000cmᵌ) Paweł Siodmok i Karol Kunda oraz w K4 (powyżej 2000cmᵌ) Hubert Ojdana z Piotrem Owerczukiem. Puchar RWD trafił w ręce Roberta Kwaśniaka i Macieja Abramowicza, a puchar Pań zdobyła Paula Kucharewicz pilotowana przez Bartosza Dzienisa. W klasyfikacji Team zwyciężył STAG Rally Team. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli imprezę.

Dziękujemy gminie Czarna Białostocka za wieloletnią już przychylność dla naszej imprezy oraz dla wspierających cykl firm: Carsolution, OK. Taxi 196-26, OSK FastCar i Auto Łukasz.