fot 29 1024 x 768Takiego rozpoczęcia sezonu kartingowego 2013 nie przewidywali Szymon Śliwowski i jego zespół przed rozpoczęciem I i II rundy ROTAX MAX CHALLANGE POLSKA. Rozegrane na kartodromie w Toruniu dwudniowe zawody przyciągnęły na start blisko pięćdziesięciu zawodników w czterech kategoriach. Wśród nich dwaj reprezentanci Automobilklubu Podlaskiego. W kategorii MINI MAX Szymon Śliwowski oraz DD2 Rafał Berdys. Zarówno w piątek jak i w sobotę przy ładnej wiosennej pogodzie Szymon nie pozostawił swoim konkurentom wątpliwości kto dobrze przepracował okres zimowy. To właśnie zimowe jazdy w zawodach na Litwie jak i treningi i zawody  na węgierskich torach Kecsekmét i Pannonia-Ring zaowocowały szybką i bezbłędną jazdą od początku sezonu.  Każdy kolejny etap zawodów w Toruniu padł łupem Szymona. W każdej z rund wygrał zarówno „czasówkę” jak i biegi półfinałowy i finał. Wiele zależało też od sprawności gokarta. Sprzęt w sportach motorowych odgrywa niebagatelną rolę i tutaj swoją formę potwierdzili mechanicy, którzy na treningach zdołali dobrze zestroić, a w zawodach dbać o maksymalną sprawność gokarta. W kartingu bez takiej „broni” trudno jest o sukces, choć i tak fachowcy od tej dyscypliny sportu twierdzą, że najważniejszy jest łącznik pomiędzy kierownicą, a fotelem czyli kierowca. Przed Szymonem i jego zespołem obecnie kilka dni przerwy poświęconych na nadrobienie zaległości w V klasie Szkoły Podstawowej nr 2 i powrót na kolejne dwie rundy   ROTAX-a do Torunia. Pozostawieni w tyle koledzy zapowiadają rewanż i w myśl zasady „bić mistrza” będą z pewnością chcieli odebrać młodemu kierowcy pierwsze miejsce na podium. Szymon liczy też na wsparcie swojego kolegi z Automobilklubu Podlaskiego - Janka Skarysz, który obiecał pojawić się na kolejnych zawodach i wspólnie zdobywać punkty w klasyfikacji klubowej. Konkurenci będą mieli do rewanżu jaszcze kilka okazji,  jest to bowiem początek sezonu i młodzi kierowcy będą rywalizować na torach w Bydgoszczy, Gostyniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Szkoda, że nie w Suwałkach.

fot 29 1024 x 768 foto 091 1024 x 768 foto 203 1024 x 768 foto 1104 1024 x 768
foto 1359 1024 x 768 fotoo 5 1024 x 768 fotoo 65 1024 x 768 fotoo 109 1024 x 768