Get Adobe Flash player

Prezentujemy klasyfikacje SMB 2013 po V rundzie,a więc "22. Rajdzie Niepodległości". Na czele klasyfikacji generalnej nadal Wiesław Zagon i Leszek Janusz na Renault Clio Sport. Ich najgroźniejsza konkurencja Daniel Jedliński i Łukasz Pawłowski jeżdżących Oplem Astra GSi, nie ukończyli V rundy i ich strata powiększyła się do 18pkt. Tym samym załoga Zagon/Janusz wygrali Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku 2013. Nastąpiła zmiana na pozycji nr 3. Dzięki wygranej w rajdzie Adrian Toczyłowski i Piotr Faszczewski (BMW 318iS)wskoczyli na miejsce Marcina Dziewiątkowskiego i Tomasza Kraczko na Peugeot 106XSi. Pełna klasyfikacja poniżej. Serdecznie gratulujemy dla Wiesława Zagona i Leszka Janusza za zwycięstwo w całym cyklu SMB.Z niecierpliwością czekamy na zaciętą rywalizację o drugi i trzecie miejsce oraz na walkę poszczególnych klasach. Finał SMB odbędzie się zapraszamy 14 grudnia 2013r. podczas "28. Imprezy samochodowej Barbórka 2013".

 

Klasyfikacja generalna

Klasa K1

Klasa K2

Klasa K3

Klasa K4

Grupa "Gość"

Puchar Jerzego Poznańskiego

4Y3C9387Adrian Toczyłowski z Piotrem Faszczewskim jadący BMW 318iS wygrali „22. Rajd Niepodległości”, V rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013. O niewiele ponad 2 sekundy wyprzedzili Wiesława Zagona i Leszka Janusza w Renault Clio Sport. Na trzecim miejscu podium ze stratą uplasowali się Rafał Bujalski z Grzegorzem Kowalikiem na Subaru Impreza WRX STi. W klasie K1 triumfowali bracia Przemysław i Dominik Jaworowscy (Fiat CCs), w klasie K2 Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka (Toyota Corolla), klasa K3 padła łupem zwycięzcy klasyfikacji generalnej Adriana Toczyłowskiego i Piotra Faszczewskiego (BMW 318IS), klasę K4 wygrali Rafał Bujalski i Grzegorz Kowalik (Subaru Impreza), a grupę „Gość” Marcin Badurski i Maciej Dąbrowski (BMW 318iS).

Czytaj więcej...

Plakat niepo 2013 bbZapraszamy wszystkich fanów „czterech kółek” na „22. Rajd Niepodległości” – V rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013. Impreza organizowana przez Automobilklub Podlaski rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 w dniu Święta Narodowego 11 listopada 2013r. Tym razem bazą imprezy będzie Galeria Podlaska przy ul. Wysockiego 67, gdzie zlokalizowany zostanie start, próba sprawnościowa, serwis oraz meta rajdu.

Czytaj więcej...

Do końca sezonu SMB pozostały już tylko dwie rundy. Zgodnie z zapowiedzią na zakończeniu sezonu 2012 czołowy zawodnik Automobilklubu Podlaskiego lat 80-tych, a obecny członek Zarządu Głównego PZM Jerzy Poznański ufundował specjalny puchar dla kierowcy lub załogi, która wygra najwięcej prób sprawnościowych ze wszystkich rund SMB 2013. Poniżej aktualne wyniki po IV rundzie SMB. Najbliższy „ 22. Rajd Niepodległości” dzięki swym dziewięciu Sz-tom może dużo zmienić w obecnej klasyfikacji.

 

Klasyfikacja

4Y3C9415Prezentujemy klasyfikacje SMB 2013 po naszej ostatniej imprezie, czyli IV rundzie, która miała miejsce na Lotnisku Krywlany 31 sierpnia.
Na dwie rundy przed końcem sezonu rywalizacja uczestników nabrała rozpędu. W klasyfikacji generalnej Wiesław Zagon i Leszek Janusz nadal zajmują I miejsce i mają 52pkt. Odskoczyli oni o kolejne 3 pkt. od załogi Daniel Jedliński i Łukasz Pawłowski jeżdżących Oplem Astra GSi, którzy uzbierali ich 46. Trzecie miejsce zajmują Marcin Dziewiątkowski z Tomaszem Kraczko na Peugeot 106XSi z 30 pkt. na koncie. 
W klasie K1 z 21 pkt. zdecydowanie prowadzą bracia Przemek i Dominik Jaworowscy na Fiacie CCs. Zaciętej rywalizacji należy spodziewać się o II i III miejsce, gdyż różnice między załogami są niewielkie. Bardzo ciekawa sytuacja ma miejsce w klasie II, gdzie dwie załogi tj. Grzegorz Sianko z Pawłem Dacewiczem (Toyota Corolla)oraz Marcin Dziwiątkowski z Tomaszem Kraczko zajmują ex aequo I miejsce z sumą 45pkt. Kolejny pojedynek czeka nas o III miejsce w tej klasie, gdzie Michał Dąbkowski (34pkt.) "ucieka" swym CRX-em przed Adrianem Nidzgorskim, który traci do niego 4 pkt. (30pkt). Klasa K3 to niemal wierna kopia klasyfikacji generalny z tą różnicą, że III miejsce zajmuje Adrian Toczyłowski na BMW 318iS. Liderem klasy K4 jest załoga Rafał "Larry" Bujalski i Grzegorz Kowalik. Jadąc Subaru Impreza WRX STi uzbierali 40pkt., o kilkanaście więcej od Mariusza Lewonia (Audi 90 Quattro) i Artura Cicheckiego (Audi A6 AllRoad).  W grupie "Gość" bez zmian. Nadal na prowadzeniu jest Adrian Mikiewicz. Na II miejscu uplasował się Piotr Kwiatkowski,a na III Marcin Radecki.
Na kolejną odsłonę SMB zapraszamy 11 listopada 2013r. na "22. Rajd Niepodległości".
 

Plakat IV SMB 2013 - net2Dzisiejszą rywalizację wygrała załoga Renault Clio Sport w składzie: Wiesław Zagon i Jacek Pliszka. Na kolejnym stopniu podium uplasowali się Daniel Jedliński i Łukasz Pawłowski w Oplu Astrze GSi, a trzecim miejscu, Marcin Dziewiątkowski i Tomasz Kraczko w Peugeot 106 XSi.

Do startu przystąpiło 40 załóg z czego aż 8 nie ukończyło rajdu. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie oraz wszystkim sędziom za pomoc w jej organizacji.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki dzisiejszych zmagań. 

Po SZ8 - końcowa klasyfikacja imprezy

 

Szczegółowe wyniki SZ1-SZ8

POLECAMY