Get Adobe Flash player

Plakat niepo 2013 bbZapraszamy wszystkich fanów „czterech kółek” na „22. Rajd Niepodległości” – V rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013. Impreza organizowana przez Automobilklub Podlaski rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 w dniu Święta Narodowego 11 listopada 2013r. Tym razem bazą imprezy będzie Galeria Podlaska przy ul. Wysockiego 67, gdzie zlokalizowany zostanie start, próba sprawnościowa, serwis oraz meta rajdu.

Czytaj więcej...

Do końca sezonu SMB pozostały już tylko dwie rundy. Zgodnie z zapowiedzią na zakończeniu sezonu 2012 czołowy zawodnik Automobilklubu Podlaskiego lat 80-tych, a obecny członek Zarządu Głównego PZM Jerzy Poznański ufundował specjalny puchar dla kierowcy lub załogi, która wygra najwięcej prób sprawnościowych ze wszystkich rund SMB 2013. Poniżej aktualne wyniki po IV rundzie SMB. Najbliższy „ 22. Rajd Niepodległości” dzięki swym dziewięciu Sz-tom może dużo zmienić w obecnej klasyfikacji.

 

Klasyfikacja

4Y3C9415Prezentujemy klasyfikacje SMB 2013 po naszej ostatniej imprezie, czyli IV rundzie, która miała miejsce na Lotnisku Krywlany 31 sierpnia.
Na dwie rundy przed końcem sezonu rywalizacja uczestników nabrała rozpędu. W klasyfikacji generalnej Wiesław Zagon i Leszek Janusz nadal zajmują I miejsce i mają 52pkt. Odskoczyli oni o kolejne 3 pkt. od załogi Daniel Jedliński i Łukasz Pawłowski jeżdżących Oplem Astra GSi, którzy uzbierali ich 46. Trzecie miejsce zajmują Marcin Dziewiątkowski z Tomaszem Kraczko na Peugeot 106XSi z 30 pkt. na koncie. 
W klasie K1 z 21 pkt. zdecydowanie prowadzą bracia Przemek i Dominik Jaworowscy na Fiacie CCs. Zaciętej rywalizacji należy spodziewać się o II i III miejsce, gdyż różnice między załogami są niewielkie. Bardzo ciekawa sytuacja ma miejsce w klasie II, gdzie dwie załogi tj. Grzegorz Sianko z Pawłem Dacewiczem (Toyota Corolla)oraz Marcin Dziwiątkowski z Tomaszem Kraczko zajmują ex aequo I miejsce z sumą 45pkt. Kolejny pojedynek czeka nas o III miejsce w tej klasie, gdzie Michał Dąbkowski (34pkt.) "ucieka" swym CRX-em przed Adrianem Nidzgorskim, który traci do niego 4 pkt. (30pkt). Klasa K3 to niemal wierna kopia klasyfikacji generalny z tą różnicą, że III miejsce zajmuje Adrian Toczyłowski na BMW 318iS. Liderem klasy K4 jest załoga Rafał "Larry" Bujalski i Grzegorz Kowalik. Jadąc Subaru Impreza WRX STi uzbierali 40pkt., o kilkanaście więcej od Mariusza Lewonia (Audi 90 Quattro) i Artura Cicheckiego (Audi A6 AllRoad).  W grupie "Gość" bez zmian. Nadal na prowadzeniu jest Adrian Mikiewicz. Na II miejscu uplasował się Piotr Kwiatkowski,a na III Marcin Radecki.
Na kolejną odsłonę SMB zapraszamy 11 listopada 2013r. na "22. Rajd Niepodległości".
 

Plakat IV SMB 2013 - net2Dzisiejszą rywalizację wygrała załoga Renault Clio Sport w składzie: Wiesław Zagon i Jacek Pliszka. Na kolejnym stopniu podium uplasowali się Daniel Jedliński i Łukasz Pawłowski w Oplu Astrze GSi, a trzecim miejscu, Marcin Dziewiątkowski i Tomasz Kraczko w Peugeot 106 XSi.

Do startu przystąpiło 40 załóg z czego aż 8 nie ukończyło rajdu. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie oraz wszystkim sędziom za pomoc w jej organizacji.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki dzisiejszych zmagań. 

Po SZ8 - końcowa klasyfikacja imprezy

 

Szczegółowe wyniki SZ1-SZ8

Plakat IV SMB 2013 - net2Automobilklub Podlaski ma przyjemność zaprosić na „IV rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013”, która odbędzie się w sobotę 31 sierpnia na białostockim Lotnisku Krywlany. Baza imprezy zlokalizowana będzie przy budynku biura Giełdy Samochodowej na ul. Mickiewicza. Uczestnicy będą mieli do pokonania 8 prób sprawnościowych o łącznej długości 14km. Będą to: Sz1/3 Giełda Samochodowa (1,5km),Sz 2/4 Aeroklub (2,0km) oraz ich odwrócone konfiguracje. Nie lada wyzwaniem będzie zróżnicowana nawierzchnia trasy tj.: asfalt, beton, bruk i szuter. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi impreza nie będzie miała formy KJS tylko bardziej rozbudowanego sprintu.Podczas tej rundy pilot jest obowiązkowy, a członkowie jednej załogi rajdowej nie mogą być członkami innej załogi.

Czytaj więcej...

DSC 0266 1024 x 768Kolejny międzynarodowy sukces zapisał na swoim koncie młody kierowca Szymon Śliwowski. Zawodnik AK Podlaskiego w rozegranych na torze Bruck w Austrii zawodach III rundzie Central Estern European wywalczył trzecie miejsce plasując się najwyżej wśród zawodników z Polski. Kategoria ROTAX Mini Max w której Szymon startuje trzeci sezon zgromadziła na starcie 15 zawodników z Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii i Polski.

Czytaj więcej...

POLECAMY