Get Adobe Flash player

Na liście zgłoszeń znalazły się 43 załogi na czele z pierwszą piątką klasyfikacji generalnej SMB 2012. Jutro zaczyna się Odbiór Administracyjny oraz Badanie kontrolne aut.


Lista zgłoszeń

Plakat Niepo 2012 JPG - A4Już za nieco ponad dwa tygodnie V runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku – „21. Rajd Niepodległości”. Tradycyjnie impreza odbędzie się 11 listopada w dniu Święta Narodowego, które przypada w tym roku w niedzielę i rozpocznie się o godzinie 9.30. Tym razem baza imprezy zlokalizowana będzie pod Galerią Kwadrat na ul. Andersa 38, która dzięki swej uprzejmości udostępni nam swój parking na potrzeby prób sportowych oraz parku serwisowego. Pomimo prowadzonych robót drogowych na ul. Andersa, nie ma większego problemu z dojazdem do galerii. Uczestnicy zmierzą się z trzema próbami sprawnościowymi przejeżdżanymi kilkukrotnie. Prócz znanego już wszystkim Techmotu (1.2km), pojawią się dwie nowe, ciekawe próby: „Galeria Kwadrat”(1.5km) oraz „Aeroklub” (2,5km). Łącznie niemal 15km ostrej jazdy. Do najbardziej wymagających prób z pewnością zaliczyć należy najdłuższą z nich tj. Sz „Aeroklub”. Zmienna charakterystyka oraz nawierzchnia w listopadowej aurze zweryfikuje umiejętności każdej rajdowej załogi.

Czytaj więcej...

Logo SMBW dziale wyniki prezentujemy kasyfikacje generalną oraz w klasach, Samochodowych Mistrzostw Białęgostoku 2012.

 DSC 0093 1024 x 768W miniony weekend 1 i 2 września po raz pierwszy na torze w Toruniu zostały rozegrane ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu ROTAX MAX CHALLANGE. Nie były to pierwsze okrążenia kierowcy Automobilklubu Podlaskiego Szymona Śliwowskiego na tym krętym torze. Po ostatnich zwycięskich zawodach w Bydgoszczy w drodze powrotnej do domu właśnie w Toruniu młody kartingowiec zaliczył swoje pierwsze okrążenia na nowo wybudowanym obiekcie.

Czytaj więcej...

Wisio na Podlaskim 2012Załoga Renault Clio w składzie Wiesław Zagon i Leszek Janusz wygrali 31. Rajd Podlaski – III rundę SMB 2012. Stoczyli oni pasjonującą walkę z liderami cyklu Tomaszem Wasilewskim i Pawłem Zakrzewskim na Subaru Imprezie, którzy zajęli ostatecznie II miejsce w klasyfikacji generalnej. Tonu dwóm wyżej wymienionym załogom dotrzymywali Rafał Brzozowski z Marcinem Czyżewskim na Mitsubishi Lancer EVO, dzięki czemu zajęli III miejsce na podium. Z pośród 36 załóg los nieprzychylnie obszedł się z sześcioma załogami. „Gubiły” one koła, biegi i inne ważne składowe samochodu, które skutecznie uniemożliwiły im dotarcie do mety rajdu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie oraz wszystkim sędziom Automobilklubu Podlaskiego, Suwalskiego oraz kolegom z Auto-Moto-Clubu Politechniki Białostockiej za ofiarną pracę w momentami złej pogodzie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach i zapraszamy tradycyjnie 11-go listopada na Rajd Niepodległości.

Prezentujemy wyniki 31. Rajdu Podlaskiego.

Czytaj więcej...

POLECAMY