Get Adobe Flash player

Wisio na Podlaskim 2012Załoga Renault Clio w składzie Wiesław Zagon i Leszek Janusz wygrali 31. Rajd Podlaski – III rundę SMB 2012. Stoczyli oni pasjonującą walkę z liderami cyklu Tomaszem Wasilewskim i Pawłem Zakrzewskim na Subaru Imprezie, którzy zajęli ostatecznie II miejsce w klasyfikacji generalnej. Tonu dwóm wyżej wymienionym załogom dotrzymywali Rafał Brzozowski z Marcinem Czyżewskim na Mitsubishi Lancer EVO, dzięki czemu zajęli III miejsce na podium. Z pośród 36 załóg los nieprzychylnie obszedł się z sześcioma załogami. „Gubiły” one koła, biegi i inne ważne składowe samochodu, które skutecznie uniemożliwiły im dotarcie do mety rajdu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie oraz wszystkim sędziom Automobilklubu Podlaskiego, Suwalskiego oraz kolegom z Auto-Moto-Clubu Politechniki Białostockiej za ofiarną pracę w momentami złej pogodzie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach i zapraszamy tradycyjnie 11-go listopada na Rajd Niepodległości.

Prezentujemy wyniki 31. Rajdu Podlaskiego.

Czytaj więcej...

Plakat Podlaski 2012Lista zgłoszeń zamknięta.Na liście widnieje 36 zgłoszeń. Zapraszamy również do zapoznania się z ksiązką drogową. Przypominamy, że jakikolwiek trening na trasie będzie karany wykluczeniem.

Książka Drogowa

Lista zgłoszeń

Plakat Podlaski 2012Automobilklub Podlaski serdecznie zaprasza wszystkich fanów sportów motorowych na 31. Rajd Podlaski, który odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2012. Impreza startuje o godzinie 11.00 z pod Wydziału Budownictwa na terenie Politechniki Białostockiej. Bazą imprezy będzie teren Politechniki Białostockiej od ul. Świerkowej, gdzie będzie miał miejsce start rajdu, park serwisowy, meta oraz rozegrane zostaną próby sprawnościowe. Po próbie „Politechnika I” uczestnicy wyruszą zgodnie z Książką Drogową na pozostałe 2 próby sprawnościowe tj. Techmot (Choroszcz) oraz Giełda Samochodowa (Lotnisko Krywlany). Wszystkie próby sportowe uczestnicy będą przejeżdżać 3 razy, by zakończyć rajd próbą „Politechnika 4”. Łącznie będzie 10 prób, na których z pewnością rozegra się wspaniała walka, szczególnie wśród liderów cyklu SMB.

Czytaj więcej...

DSC 0616 1024 x 768Drugie w sezonie zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE zapisał na swoje konto zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Jedenastoletni kartingowiec w rozegranych na torze w Bydgoszczy zawodach X rundy stanął ponownie jak w Lublinie miesiąc wcześniej na najwyższym stopniu podium. Odbudowany po kilkuletnie przerwie obiekt przyciągnął na start ponad pięćdziesięciu zawodników z czego czternastu rywalizowało razem z Szymonem w jego grupie wiekowej czyli kategorii ROTAX MINI MAX.

Czytaj więcej...

05-07-1Na półmetku sezonu swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE odniósł zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Był już kilka razy drugi i trzeci, ale pierwszy raz przekroczył linię mety jako zwycięzca rundy. Najważniejszą jednak zdobyczą rozegranych w Lublinie zawodów są punkty w klasyfikacji generalnej sezonu.


Szymon zdobył ich w tych zawodach 66, a na dodatek jego najgroźniejsi konkurenci dodali ich na swoje konto dużo mniej i w drugiej części sezonu powinno być jeszcze bardzo ciekawie, bo różnice między małymi kartingowcami znowu są niewielkie. Drugim dobrym prognostykiem jest też postawa zespołu CRG TEAM POLAND, który w sezonie 2012 zajmuje sie obsługą startów podlaskiego zawodnika. To oni znaleźli „lekarstwo” na poprawę tempa wyścigowe i po zwycięstwie w Lublinie widać, że też spisali się na medal.

Gościem Szymona na zawodach był Piotr Jakimiec - Przewodniczący Komisji Kartingowej w Automobilklubie Podlaskim i jak sam zawodnik twierdzi jego obecność również dodała mu skrzydeł do walki o najwyższy stopień podium.


Więcej na www.szymon-karting.pl

POLECAMY