Get Adobe Flash player

Plakat Podlaski 2012Lista zgłoszeń zamknięta.Na liście widnieje 36 zgłoszeń. Zapraszamy również do zapoznania się z ksiązką drogową. Przypominamy, że jakikolwiek trening na trasie będzie karany wykluczeniem.

Książka Drogowa

Lista zgłoszeń

Plakat Podlaski 2012Automobilklub Podlaski serdecznie zaprasza wszystkich fanów sportów motorowych na 31. Rajd Podlaski, który odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2012. Impreza startuje o godzinie 11.00 z pod Wydziału Budownictwa na terenie Politechniki Białostockiej. Bazą imprezy będzie teren Politechniki Białostockiej od ul. Świerkowej, gdzie będzie miał miejsce start rajdu, park serwisowy, meta oraz rozegrane zostaną próby sprawnościowe. Po próbie „Politechnika I” uczestnicy wyruszą zgodnie z Książką Drogową na pozostałe 2 próby sprawnościowe tj. Techmot (Choroszcz) oraz Giełda Samochodowa (Lotnisko Krywlany). Wszystkie próby sportowe uczestnicy będą przejeżdżać 3 razy, by zakończyć rajd próbą „Politechnika 4”. Łącznie będzie 10 prób, na których z pewnością rozegra się wspaniała walka, szczególnie wśród liderów cyklu SMB.

Czytaj więcej...

DSC 0616 1024 x 768Drugie w sezonie zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE zapisał na swoje konto zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Jedenastoletni kartingowiec w rozegranych na torze w Bydgoszczy zawodach X rundy stanął ponownie jak w Lublinie miesiąc wcześniej na najwyższym stopniu podium. Odbudowany po kilkuletnie przerwie obiekt przyciągnął na start ponad pięćdziesięciu zawodników z czego czternastu rywalizowało razem z Szymonem w jego grupie wiekowej czyli kategorii ROTAX MINI MAX.

Czytaj więcej...

05-07-1Na półmetku sezonu swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE odniósł zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Był już kilka razy drugi i trzeci, ale pierwszy raz przekroczył linię mety jako zwycięzca rundy. Najważniejszą jednak zdobyczą rozegranych w Lublinie zawodów są punkty w klasyfikacji generalnej sezonu.


Szymon zdobył ich w tych zawodach 66, a na dodatek jego najgroźniejsi konkurenci dodali ich na swoje konto dużo mniej i w drugiej części sezonu powinno być jeszcze bardzo ciekawie, bo różnice między małymi kartingowcami znowu są niewielkie. Drugim dobrym prognostykiem jest też postawa zespołu CRG TEAM POLAND, który w sezonie 2012 zajmuje sie obsługą startów podlaskiego zawodnika. To oni znaleźli „lekarstwo” na poprawę tempa wyścigowe i po zwycięstwie w Lublinie widać, że też spisali się na medal.

Gościem Szymona na zawodach był Piotr Jakimiec - Przewodniczący Komisji Kartingowej w Automobilklubie Podlaskim i jak sam zawodnik twierdzi jego obecność również dodała mu skrzydeł do walki o najwyższy stopień podium.


Więcej na www.szymon-karting.pl

Prezentujemy wyniki Rallysprint'u - XII Forum Motoryzacji:

pdf NA SZ1
pdf PO SZ1
pdf NA SZ2
pdf PO SZ2
pdf NA SZ3
pdf PO SZ3

Plakat XII SSZapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na XII Forum Motoryzacji, którego organizatorem jest koło naukowe "Auto-Moto-Club" działające przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Tradycyjnie Automobilklub Podlaski bedzie miał swój udział w tej jakże ciekawej imprezie. Dla fanów rajdów samochodowych zorganizujemy jedną próbę sprawnościową przejeżdżaną 3-krotnie na zróżnicowanej nawierzchni tj. beton, szuter, polbruk. Start o godz. 10.00. Po więcej informacji odsyłamy do regulaminu imprezy. Serdecznie zapraszamy.

doc Regulamin

doc Zgłoszenie

jpg Plakat

Czytaj więcej...

POLECAMY