4Y3C9387Adrian Toczyłowski z Piotrem Faszczewskim jadący BMW 318iS wygrali „22. Rajd Niepodległości”, V rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013. O niewiele ponad 2 sekundy wyprzedzili Wiesława Zagona i Leszka Janusza w Renault Clio Sport. Na trzecim miejscu podium ze stratą uplasowali się Rafał Bujalski z Grzegorzem Kowalikiem na Subaru Impreza WRX STi. W klasie K1 triumfowali bracia Przemysław i Dominik Jaworowscy (Fiat CCs), w klasie K2 Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka (Toyota Corolla), klasa K3 padła łupem zwycięzcy klasyfikacji generalnej Adriana Toczyłowskiego i Piotra Faszczewskiego (BMW 318IS), klasę K4 wygrali Rafał Bujalski i Grzegorz Kowalik (Subaru Impreza), a grupę „Gość” Marcin Badurski i Maciej Dąbrowski (BMW 318iS).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim 55 załogom, które stanęły na starcie naszej imprezy. Niestety rajdu nie ukończyło 9 z nich.

Bardzo dziękujemy dla Galerii Podlaskiej za zgodę na zajęcie terenu całego parkingu galerii na potrzeby naszej imprezy. Podziękowania należą się również Politechnice Białostockiej , Okręgowemu Zespołowi Działalności Gospodarczej PZM w Białymstoku, a także „Fasty” Rynek Hurtowy Rolno- Spożywczy.

Poza sportową rywalizacją uczestników kibice mogli liczyć na dodatkowe atrakcje. Dzięki WORD Białystok wielu kibiców jeździło autem z trolejami. Studenci PB, Wydziału Mechanicznego po raz kolejny zaprezentowali możliwości bolidu CMS 1 z projektu Cerber Motorsport. Tuż po zmroku swój występ zaprezentowała Paulina Jaroszewicz z grupą tańca z ogniem Daenerys Flame, którym towarzyszyli tancerze break dance z Suchowoli.

Przed ostatnia runda SMB za nami. Do końca sezonu pozostała już tylko „28. Impreza Samochodowa Barbórka 2013”, na którą zapraszamy za nieco ponad miesiąc, dokładnie 14-go grudnia.

Poniżej prezentujemy wyniki „22. Rajdu Niepodległości”

Końcowe klasyfikacja

Szczegółowe wyniki V rundy SMB