Get Adobe Flash player

DSC 0266 1024 x 768Kolejny międzynarodowy sukces zapisał na swoim koncie młody kierowca Szymon Śliwowski. Zawodnik AK Podlaskiego w rozegranych na torze Bruck w Austrii zawodach III rundzie Central Estern European wywalczył trzecie miejsce plasując się najwyżej wśród zawodników z Polski. Kategoria ROTAX Mini Max w której Szymon startuje trzeci sezon zgromadziła na starcie 15 zawodników z Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii i Polski.

Po średnio udanych biegach kwalifikacyjnych Szymon znajdował się na siódmym miejscu. W wyścigu półfinałowym awansował najpierw na piąte miejsce, ale chwila zamyślenia za kierownicą kosztowała utratę pozycji i spadek na ósme miejsce. Popisem jazdy był jednak wyścig finałowy w którym już po starcie uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach awansował na szóste miejsce, a po kolejnych dwóch wyprzedzając kolejnych kolegów z toru przebił się na czwarte. Tak zakończył się finał w którym do ostatniego wjazdu na prostą start-meta Szymon musiał bronić wywalczonej pozycji. Niezgodność z regulaminem technicznym u jednego z zawodników przyniosła awans o jedno oczko. W sportach motorowych, a więc i kartingu niezgodności z regulaminami szczególnie technicznymi są nieodłącznym elementem walki. Dzielnie na straży przestrzegania ich stoją sędziowie techniczni, którzy dbają aby kierowcy ścigali się na torze, a nie osiągali lepsze wyniki nieregulaminowym sprzętem.

Przed Szymonem i jego zespołem jeszcze jedna runda CEE, która za dwa miesiące rozegrana zostanie w Chorwacji. Tam rozstrzygną się wyniki tegorocznych zmagań.

Więcej na www.szymon-karting.pl

 

 

 

POLECAMY