Get Adobe Flash player

Plakat Niepo 2016

Jubileuszowy Rajd Niepodległości to piąta runda SMB!

Już za niespełna dziesięć dni kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Po raz piąty spotkamy się na trasie tego popularnego cyklu rajdowego w naszym regionie. Do rozegrania zostały jeszcze dwie odsłony. Pierwsza z nich to doskonale wszystkim znany Rajd Niepodległości, który rozegramy już po raz 25! Dziś otwieramy listę zgłoszeń!

Impreza będzie miała formę Konkursowej Jazdy Samochodem i składać się będzie tradycyjnie z prób sprawnościowych. To kolejna impreza skierowana do kierowców amatorów, bez licencji zawodniczych i do udziału nie jest wymagany specjalnie przygotowany samochód. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, pilot lub pilotka :) i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC. Nie czekaj - zgłoś się! Być może odkryjesz w sobie zacięcie rajdowe i wkroczysz w nowy nieodkryty przez Ciebie świat!
Serdecznie zapraszamy również do kibicowania najlepszym amatorskim załogom rajdowym z naszego województwa!

Za nami cztery odsłony SMB. Rajdem Niepodległości rozpoczynamy jesienno-zimowe zmagania w ramach cyklu. Pamiętajcie! Ścigamy się w aż w ośmiu klasyfikacjach. W generalnej, po czterech rundach, prowadzi załoga Adigo RT Tomasz Wasilewski/Karolina Kiszko w Evo X, których z pewnością będą ścigać w ostatnich imprezach cyklu Robert Kwaśniak/Adam Reszuta w BMW 318iS oraz załoga STAG Rally Team Marcina Dziewiątkowskiego/Tomasza Kraczko w Peugeocie XSI. To dotychczasowe podium klasyfikacji generalnej SMB. Ale nie zapominajmy, że rywalizacja będzie kontynuowana również w innych klasyfikacjach. Trzymamy kciuki za bezpieczną jazdę i fantastyczną zabawę!

Na trasie piątej odsłony SMB proponujemy Wam 7 prób sprawnościowych (3x2+4x1), poprzedzonych tradycyjnie PKC. Bazę rajdu umiejscowiliśmy na Politechnice Białostockiej. Stamtąd ruszymy w trasę (PKC 0) i tam zakończymy imprezę. Start imprezy – 10.00, 11 listopada 2016.

Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne będą na oficjalnej stronie Automobilklubu Podlaskiego (ap.bialystok.pl) oraz na profilu facebookowym cyklu (Samochodowe-Mistrzostwa-Białegostoku).

Przypominamy, że 25. Rajd Niepodległości to również impreza z cyklu Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego,  

Zamknięcie listy zgłoszeń 9 listopada (środa), o godz. 15.00

Szczegóły zawarte są w Regulaminie uzupełniającym i w załącznikach.

Regulamin uzupełniający

Formularz zgłoszeniowy

Zał. nr 3

Zał. nr 3b

Zał. B

Wzór zgody użyczenia pojazdu

Zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy również na profil Samochodowych Mistrzostw Białegostoku na portalu Facebook.

 

EDIT 09.11

Harmonogram czasowy imprezy - PDF

Lista zgłoszeń - zamknięta - PDF

Harmonogram czasowy BK - PDF

EDIT 10.11

Komunikat Dyrektora nr 1 - PDF

Sz 1/4/7  Politechnika- JPG

Sz 2/5/8 Lotnisko-Płyty - JPG

Sz 3/6/9 Giełda Samochodowa - JPG


WYNIKI ONLINE

POLECAMY