Get Adobe Flash player

PLAKAT VI runda 2015-A4 Przed nami ostatnia w tym roku runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. W sobotę 5 grudnia 2015r. na białostockim Lotnisku Krywlany odbędzie się "30. Impreza Samochodowa Barbórka 2015" – VI runda SMB 2015.

Automobilklub Podlaski przygotuje dla uczestników łącznie 5 prób sprawnościowych: 3x Sz Giełda Samochodowa (1,8km) oraz 2x Sz Lotnisko-Płyty (1,5km). Ostatnia próba tj. Sz Giełda Samochodowa 3 odbędzie się już po zmroku o godz. 16.00. Tradycyjnie podczas tej próby uczestnicy będą walczyć o Trofeum Monte-Krywlany. W związku z tym start zaplanowany jest później niż zazwyczaj tj. na godz. 12.30. O ile można być pewnym kilkudziesięciu załóg na starcie i zaciętej rywalizacji między nimi, to zagadką jak co roku pozostają warunki w jakich przyjdzie im rywalizować. Czy będzie lód, śnieg, a może tylko jazda „po mokrym”? Dodatkowym smaczkiem, będzie walka o punkty w klasyfikacji rocznej SMB 2015. Po nieobecności Grzegorza Sianko na V rundzie SMB, na czele klasyfikacji generalnej znajdują się jego koledzy ze STAG Rally Team Marcin Dziewiątkowski z Tomaszem Kraczko (53pkt) oraz egzequo reprezentanci Lopez RT Robert Kwaśniak z Adamem Reszutą (53pkt). Po wygraniu „24. Rajdu Niepodległości” najniższy stopień podium zajmują Wiesław Zagon z Leszkiem Januszem (49pkt), również z Lopez RT. Warto zauważyć, że na wygranie klasyfikacji generalnej ma jeszcze szansę łącznie osiem załóg. Walka na pewno będzie bardzo zacięta.

Jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC i NNW, nie czekaj - zgłoś się! Nie trzeba posiadać licencji sportu samochodowego, ani specjalnie przygotowanego samochodu. Więcej informacji w Regulaminie uzupełniającym imprezy i załącznikach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału lub kibicowania przy trasie.

Harmonogram czasowy* – 05.12.2015

12:30                           Start    

12:30/13:50                 Sz 1/3 Giełda Samochodowa

12:50/14:10                  Sz 2/4 Lotnisko - Płyty

16.00                           Sz 5 Trofeum Monte-Krywlany

18:00                           Rozdanie pucharów

*dla pierwszej załogi

Regulamin uzupełniający

Formularz zgłoszeniowy

Zał. nr 3

Zał. B

Wzór zgody użyczenia pojazdu

Zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy również na profil Samochodowych Mistrzostw Białegostoku na portalu Facebook.

 

EDIT 03.12

Lista zgłoszeń /zamknięta/- PDF

Harmonogram Badania Kontrolnego - PDF

EDIT 04.12.2015

Lokalizacje prób                                 - JPG

Sz 1/3     Giełda Samochodowa 1/2      - JPG

Sz 2/4     Lotnisko-Płyty                      - JPG

Sz 5      Giełda Samochodowa 5           - JPG

Komunikat nr 1    - PDF

 

POLECAMY