Member of

Jubileusz 60-lecia Automobilklubu Podlaskiego

Właśnie dziś, 19-go marca obchodzimy 60-lecie powstania Automobilklubu Podlaskiego, a co za tym idzie, szereg wspomnień jakimi chcielibyśmy się z Wami podzielić. Sięgnijmy do początku. Jest rok 1961, 19 marca. Grupa entuzjastów motoryzacji podejmuję uchwałę o rozpoczęciu działalności. Pierwszym prezesem zostaje wówczas Wincenty Sawicki -ówczesny Kierownik Wydziału Komunikacji Wojewódzkiej Rady Narodowej  w Białymstoku.  Później październik 1961 rok odbywa się pierwsza impreza rekreacyjno-sportowa zwana „Pogoń za Lisem”. Udział w niej bierze 145 osób na samochodach i motocyklach. Od tego momentu historia nabiera wiatru w żagle. Powstają nowe pomysły i są organizowane rajdy z prawdziwego, wówczas, zdarzenia, o których chcielibyśmy Wam, stopniowo, przez cały rok opowiedzieć.

Na tę wyjątkową okoliczność przygotowaliśmy logo naszego klubu w specjalnej oprawie, które będzie nam towarzyszyć  i przypominać cały rok, że jest to firma z tradycją oraz  wieloletnim doświadczeniem.  Jak to bywa w wieku 60lat, każdy szykuje się na emeryturę, my nie zamierzamy i do 100 zmierzamy. Trzymajcie za Nas kciuki.

Jak co dekadę datę powstania klubu obchodziliśmy doniośle oraz hucznie, jednak Zarząd Klubu postanowił przełożyć uroczystość ze względów pandemii na 18 września 2021 w nadziej, że będzie ono mogło się odbyć w normalnych warunkach.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych
Zadzwoń: (+48) 85 741 67 80